Utworzono dnia 24.03.2024

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Jaki powinien być Pierwszy Dzień Wiosny? Na pewno:

- Kolorowy!

- Słoneczny!

- Wesoły!

- Kreatywny!

- Niezapomniany!

- A może smaczny?

I wiecie co ? W naszej szkole 21 marca 2024 roku czyli Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny – TAKI WŁAŚNIE BYŁ!!!

A ponadto w tym dniu odbyły się jeszcze:

- WIOSNA NA TALERZU - degustacje pysznych, zdrowych, kolorowych,  wiosennych kanapek, koreczków koktajli i soków przygotowanych na poszczególnych stoiskach przez uczniów. Wiosenne zagadki, przysłowia i powiedzenia związane z tą porą roku.

- DZIEŃ BEZ PLECAKA – kolejny raz nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością odnośnie przedmiotów, które mogą zastąpić tradycyjny plecak. W tym roku szczególną uwagę JURY zwróciły: opony samochodowe, poduszka, pufa, przyczepka, skrzynka na narzędzia, odkurzacz, klatka na chomika lub kota…… Wszystkim uczniom gratulujemy niezwykłej fantazji w wyborze plecakowych zamienników!

- POKAZ MODY WIOSENNEJ - i tu również uczniowie oczarowali JURY barwami, fasonami i pomysłowością w zaprezentowanych wiosennych  stylizacjach.             W naszym mini - pokazie wyróżnieni zostali Antoni C. kl. VIII, Apolonia B. kl. I, Maja M. kl. IV, Sandra G. kl. I.

Wszystkim uczestnikom wiosennego pokazu mody gratulujemy pomysłowości i odwagi w prezentacji swoich kreacji.

- W tym dniu oczywiście nie mogło zabraknąć pożegnani zimy i tradycyjnego TOPIENIA MARZANNY. W barwnym korowodzie odprowadziliśmy symboliczną „panią zimę” (wykonaną przez Marcela S. kl. IV) nad pobliską rzekę, skąd specjalnym promem odpłynęła do morza, obiecując wrócić do nas za rok.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i opiekunowi samorządu Pani Krystynie Kołtun za koordynowanie obchodów Dnia Wiosny, a wszystkim Uczniom i Wychowawcom za przygotowanie wylosowanych stoisk kulinarno – zagadkowych. A Wiośnie za to, że do nas przyszła!

Utworzono dnia 24.03.2024, 20:17

Licznik odwiedzin: