OSTATKI TEATRALNIE „KOPCIUSZEK”

Utworzono dnia 18.02.2024

OSTATKI TEATRALNIE  „KOPCIUSZEK”

Tegoroczny, ostatni dzień karnawału w naszej szkole postanowiliśmy spędzić w teatralnym klimacie. Dlatego we wtorkowe popołudnie 12.02.2024 r. nasza szkoła tętniła baśniowym życiem. Po szkolnych korytarzach przemykały barwne postacie księżniczek, dostojni królowie, a przy wejściu wartę pełnił strażnik w rycerskiej zbroi.

Przed godziną 17 w szkolnych progach zaczęli pojawiać się zaproszeni goście, mieszkańcy Borzechowa i okolic, którzy postanowili odpowiedzieć na nasze zaproszenie i spędzić ten wieczór oglądając przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”, przygotowane przez uczniów klasy IV.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Ks. Proboszcz Andrzej Wróblewski, Zastępca Wójta p. Edward Jarzynka, Przewodnicząca Rady Gminy p. Agnieszka Drozda, Panie z Klubu Seniora działające przy Bibliotece Publicznej w Borzechowie, Dyrektor Biblioteki Publicznej p. Agnieszka Zagajewska a także Aleksandra i Mateusz Kwiatkowscy – Kabaret FIFA – RAFA , p. Konrad Biel aktor Teatru Lalki  i Aktora z Teatru im. Hansa Chrystiana Andersena w Lublinie oraz wspaniała widownia złożona z dorosłych i dzieci, których nie sposób wymienić tutaj z imienia             i nazwiska.

W pięknie przygotowanej scenerii wszyscy młodzi aktorzy doskonale wcielili się w baśniowe role co sprawiło, że zabrali widzów w świat przepełniony magią i pięknem , w którym spełniają się nawet najskrytsze marzenia. Charyzmatyczna, zaradna   macocha  i jej wartkie dialogi z  córeczkami  rozbawiały publiczność. Piękno, dobro i uroda Kopciuszka wzruszała, niezłomność królewicza w pogoni za swoim szczęściem doprowadziła do szczęśliwego zakończenia baśni i gromkich  braw jakimi widownia nagrodziła artystów za przepiękny występ.

Po spektaklu na widzów czekał kiermasz ciast przygotowany przez Radę Rodziców, gdzie można było nabyć słodkości i wypieki przygotowane przez Rodziców.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Dzieciom zaangażowanym  w przygotowanie tego wydarzenia. To dzięki Wam tego wieczoru udało nam się przenieść do świata baśni i marzeń oraz kolejny raz uwierzyć, że dobro, prawda i piękno mogą zmienić świat na lepsze.

OBSADA :

NARRATOR:  Julia Radkowiak